• Przygotowalnia w drukarni Granpak
  • Przygotowalnia w drukarni Granpak
  • Przygotowalnia w drukarni Granpak
  • Przygotowalnia w drukarni Granpak

Specyfikacja wysyłanych plików

TECHNOLOGIA - PRZYGOTOWALNIA

Przygotowanie produkcji

Spółka oferuję kompleksowe usługi poligraficzne w technice druku offsetowego, poczynając od projektu w doskonale wyposażonym studiu graficznym, które gwarantuje fachowe doradztwo przy opracowywaniu konstrukcji opakowania. W efekcie profesjonalnej współpracy powstaje projekt w wersji elektronicznej z możliwością zamówienia modelu próbnego dla opakowań z tektury litej.

Projekty bazują na jednym z najnowszych oprogramowań PANDORA Software, które jest rozwiązaniem przeznaczonym do wydajnego tworzenia szablonów opakowań gotowych do druku, w tym złożonych układów. PANDORA Software daje kontrolę nad układem informacji, takich jak grafika, wymiarowanie i pozycjonowanie z oryginalnego pliku do finalnego produktu, zachowując dokładność i niezawodność.
Przygotowalnia w drukarni Granpak
Przygotowalnia w drukarni Granpak
Przygotowalnia w drukarni Granpak
Wyposażenie obejmuje min.:
  • naświetlarkę KODAK Trendsetter 1600
  • proof EPSON StylusPro 7900
  • przyrządy pomiarowe m.in. SpectroDens firmy TECHKON
KODAK Trendsetter 1600
Wielkoformatowy system CtP Kodak Trendsetter 1600 – zainstalowany jako pierwszy w Europie - to jeden z wielu elementów dużego planu inwestycyjnego:
  • naświetlarki z tej rodziny oferują półautomatyczną obsługę, stabilność, łatwą eksploatację użytkownikom oraz wysoką jakość obrazowania. Oprócz standardowych płyt termicznych mogą obsługiwać płyty bezprocesowe, filmy termoczułe oraz – w systemie Spectrum – cyfrowe termoczułe rastrowane wydruki próbne. Pracują z prędkością do 15 płyt na godzinę. Ze względu na łatwą do rozbudowy konstrukcję, stanowią inwestycję, którą można dostosować do potrzeb drukarni.
  • oprogramowanie posiada konfiguracje Prinergy Connect obejmującą kontrolę nad przepływem prac PDF, mającą wbudowaną opcję podglądu systemu zarządzania barwą, zaawansowane opcje trappingu, bazę danych Oracle, wsparcie JDF do zarządzania danymi oraz łączność z modułami przepływu prac.
  • naświetlarka jest wyposażona również w oprogramowanie Pandora oferujące zaawansowane funkcje typu krok-i-powtórz, pozwalające uniknąć wysokich kosztów związanych z innymi rozwiązaniami.
EPSON StylusPro 7900
Odbitki próbne proof wykonywane są na urządzeniu EPSON. Pozwala on na właściwe ustawienie kolorystyki pracy na maszynie offsetowej.
Urządzenie jest cyklicznie linearyzowane oraz kalibrowane spektofotometrem firmy TECHCON. Kalibracja odbywa się każdorazowo po zmianie papieru lub atramentów. Każdy proof ma wydrukowany pas kalibracyjny stosowany do aktualnej kontroli spektofotometrycznej. Dodatkowo proofy mają specjalne naklejki, pozwalające ocenić prawidłowość światła, przy którym oceniamy kolorystykę pracy. Wszystkie te czynniki powodują że proof wykonany w fimie Granpak jest tzw. proofem kontraktowym, zgodnym z normami ISO dla druku offsetowego.
SpectroDens firmy TECHCON
Nowoczesne urządzenie do pomiaru koloru dla każdej aplikacji przygotowywanej do druku. Łączy on w sobie cechy spektrofotometru i densytometru, dających pełną informację o nasyceniu uzyskiwanego koloru.

DRUKARNIA GRANPAK

© 2018
Wszelkie prawa zastrzeżone
ADRES DO KORESPONDENCJI

34-120 Andrychów
ul. Przemysłowa 30
KONTAKT

+48 33 875 30 29